סיוע לעסקים קטנים מהמדינה

מה ההבדל בין יועץ פרטי המלווה את העסק באופן אישי, לסיוע לעסקים קטנים מהמדינה?
סיוע לעסקים קטנים מהמדינה

לכל אורך השנים ניתן סיוע לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, בין היתר באמצעות הלוואות בערבות מדינה, מתן ייעוץ וכדומה. בפרט לאור משבר הקורונה הוגדלה ההשקעה בסיוע והיא מתבטאת כיום גם בהנחות בארנונה, במענק שימור עובדים וכן בשיפור התנאים להלוואות בערבות מדינה. במאמר הנוכחי נדגיש דווקא את יתרונות היועץ האישי, הפרטי והצמוד לבעל העסק, המסייע בהפקת המרב ובניצול ההזדמנויות שמציעה המדינה, כמו גם המשק והענף.

 

כל מהלך של קבלת ליווי, ייעוץ ותמיכה לעסק מכוון להגדלת הרווחיות ולהגדלת הפעילות העסקית. מטבע הדברים תקופת הקורונה חידדה את הצורך של עסקים קטנים בסיוע – הן בדמות תמיכה מהמדינה והן ברמת הליווי הפרטני ומענה לצרכים ייחודיים.

לכן, השילוב שבין יועץ עסקי אישי ובין האפשרויות המוצעות כיום לבעלי עסקים, נותן את המענה הטוב ביותר:

  • יועץ עסקי פרטי מאפשר לבעל העסק גמישות רבה בצורת הליווי והסיוע, ובסוג התהליך המבוצע – למשל ניהול פעיל של החברה, שהות בעסק כאיש כספים, ביצוע תהליכי פיתוח עסקי, קידום מכירות, טיפול בשיווק, ניהול התפעול וכן הלאה. (לעומת סיוע לעסקים קטנים במשרד הכלכלה המבוסס על תהליכי ייעוץ והמלצות). למעשה, הדבר מזכיר את ההבדלים שבין רפואה פרטית וציבורית מבחינת היקף השירות, היחס האישי, קיצור תהליכים, זמינות ומהירות קבלת הסיוע ועוד.
  • יועץ עסקי אישי מכיר היטב את ההטבות שניתן לקבל מהמדינה, מה מתאים לעסק, מה כדאי לבקש ואיך עושים זאת. הוא גם יכול ללוות את תהליך הבקשה, לזרז תהליכים, לבנות תוכנית עסקית לקבלת הלוואה מערבות מדינה, לייצג את בעל העסק בפני גורמים רלוונטיים, ובכך להקטין מאוד טרדות והתעסקויות, לקצר זמנים ולהגדיל משמעותית סיכויים לאישור התוכניות.
  • היועץ גם יודע להכווין את בעל העסק ולהמליץ לגבי התמודדות וההתנהלות מול הבנק: מה כדאי לבקש, מה ניתן לקבל והאם כדאי לעשות את התהליך. איך לעשות זאת בדרך הנכונה, להכינו לפגישות, להשיג תנאים אופטימאליים מהבנק ועוד.
  • יועץ עסקי פרטי מכיר את העסק על בוריו, את נקודות הכוח והתורפה, את הנכסים והבעיות, ולפיכך מסייע בבניית תוכנית עסקית נכונה, שלמה, ריאלית וישימה. היועץ יודע מה חשוב לכלול בתוכנית העסקית ומה נמצא בראש סדר העדיפויות.
  • היועץ יודע להמליץ לעסק כיצד לנהל את משאבי האנוש, הכספים, המחשוב, השיווק והמכירות, התפעול והפיתוח העסקי. מדובר בהמלצות המגיעות מאיש מקצוע בעל ניסיון ניהולי רב מהשטח (ולא רק ייעוצי), המכיר היטב את הענף בו העסק פועל, את המתחרים ואת מצב השוק.

 

חשוב להיות עם האצבע על הדופק לגבי הסיוע שניתן כיום לעסקים קטנים, וחשוב לא פחות להעלות את העסק על דרך המלך ולצעוד עליה לאורך זמן. לפרטים נוספים ולעזרה בקבלת סיוע לעסקים, הנכם מוזמנים לפנות אל אלדר יועצים בטלפון 0722-616363 או לנייד 052-3588-322.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן