ניהול קריירה

ביטחון תעסוקתי באמצעות ניהול קריירה

ניהול קריירה נכון הוא לא מושג זר. רוב האנשים, שואפים להצלחה ולביטחון תעסוקתי במהלך חייהם. אם בעבר בטחון והתקדמות בעבודה היו תלויים במושג "קביעות", כיום אין זה המצב. 

כיום, נדרש העובד לתכנן אסטרטגיה של ממש לקידום התעסוקתי שלו במשך השנים. עובד המבקש להימנע מקיבעון תעסוקתי או אף מירידה ונסיגה בתנאי העבודה שלו, צריך להיות קשוב לסביבה התעסוקתית ולתכנן צעדים נכונים להתקדמות על פני השנים.

על פניו, מדובר במשימה מורכבת.  הרי מעגל החיים התעסוקתיים שלנו משתרע לרוב על פני מספר עשורים, בהם אנו נדרשים להיות ללא הרף "על המשמר", לזהות וליזום הזדמנויות לקידום, להיות במעגל בלתי פוסק של חיפוש עבודה טובה ומתגמלת יותר. כל זאת במקביל להשקעה היומיומית בעבודה עצמה, במשפחה, בפרנסה, בפנאי…

נשמע מסובך?  ייתכן. מנגד, אנו טוענים כי עובדים המקבלים את ארגז הכלים הנכון, יוכלו להתקדם בצורה מושכלת אשר תניב הצלחה והתפתחות מקצועית מתמדת לאורך השנים.

ניהול קריירה, אדם מחזיק דמות שעולה למעלה

כיצד נציב את היסודות לניהול קריירה מוצלח?

קידום תעסוקתי מוצלח מבוסס על מספר גורמים שונים:

01

החלטה על לקיחת אחריות אישית להצלחה תעסוקתית

02

תכנון לטווח הארוך

03

השקעה מתמדת בקשרים וכישורים בינאישיים

04

למידה ופיתוח מתמשכים של כישורים מקצועיים

05

ניהול נכון של התהליך באמצעות מנטורינג וייעוץ תעסוקתי

החלטה ללקיחת אחריות אישית

כל אחד המבקש להתקדם ולהתפתח חייב להבין כי הצעד הראשון בדרך להצלחה הנו לקיחת אחריות אישית על התהליך.

 
אם אתה מרגיש תקוע בהתקדמות התעסוקתית שלך או מרגיש כי יש צורך בהנעה מחודשת של תהליך חיפוש עבודה, עליך להבין כי אף אחד לא יעשה זאת בשבילך. השנים רצות מהר. אם לא תעשה את הצעד הבא להתפתחות התעסוקתית שלך, תמצא כי נשארת במקום. אפילו גרוע מכך, נסוגת לאחור ואיבדת יתרון שייתכן שהיה לך בעבר.

 
אם אינך יודע מהו הצעד הזה או כיצד לבצע אותו (נכון), יש מי שיוכל לתת לך את העזרה הנדרשת.

ניהול קריירה – השלב הבא – בשלב מסוים, אנחנו מחפשים את השלב הבא בקריירה שלנו. הסיבות יכולות להיות מגוונות – רצון להתפתח, רצון לשנות ולעתים חוסר ברירה. תהליך איתור השלב הבא הוא תהליך מורכב, הדורש מיומנויות מעשיות מחד ויכולות רגשיות מאידך.

 
ברמה המעשית זהו מהלך הדורש מאתנו להיות נוכחים במקומות הנכונים, למתג, לשווק ו"למכור" את עצמנו בכל הזדמנות, להיות מוכנים לראיונות ופגישות, לדעת איך להפעיל רשתות תקשורת ועוד. 

לצד כל אלה, מדובר בתהליך שהוא תהליך אישי ורגשי, שיש בו חוויות של הצלחה וכשלון ומעלה על פני השטח דאגות אישיות, כלכליות וחברתיות. בדרך כלל אנו נאלצים לעבור את התהליך לבד.

קבלת ליווי לבניית השלב הבא בקריירה, מאפשרת לך לעבור את התהליך תוך היזון חוזר לגבי כל צעד וצעד; המלווה מאפשר לך לכוון ולמקד את החיפוש אחר הדבר הבא, להיות מוכן לכל מרכיב בתהליך, ובעיקר להתמודד נכון אל מול התחושות הרבות והמגוונות שמתלוות לתהליך

graphicCreated with Sketch.

רוצים לקבל עוד פרטים על ניהול קריירה?
מעוניינים לקחת אחריות ולהתחיל לנהל את הקריירה?

לחצו כאן ליצירת קשר

תכנון לטווח הארוך

כאמור, ניהול הקריירה של כל אחד מאיתנו משתרע על מספר עשורים. על מנת שנוכל להתקדם בכיוון הנכון עלינו לשאול את עצמנו מדי כמה שנים – היכן אני רוצה להיות בחמש השנים הבאות?. היכן אהיה בעוד עשר שנים? איך להגיע ליעדים הללו? מה הדרך הקצרה ביותר והנכונה ביותר לעבר המטרות שהצבתי לעצמי?

תכנון לטווח הארוך הנו הכרחי למי שמבקש לקבוע לעצמו כיוון, אפילו כללי, לניהול קריירה נכון.

השקעה בקשרים וכישורים בינאישיים

ניהול הקריירה מסתמך באופן נרחב למדי על הקשרים והכישורים הבינאישיים. בין אם מדובר על כישורים למעבר מוצלח של ראיון עבודה או היכולת לדעת כיצד ומתי להיעזר בחברים ובמכרים לאיתור הזדמנויות חדשות ונדירות. על כן, אנחנו חייבים לדעת כיצד להתנהל במישור הבינאישי על מנת להתקדם. כישורים בינאישיים טובים אינם בהכרח תכונה מולדת ובעזרת ההכוונה הנכונה, ניתנים לפיתוח ולשיפור מתמיד.

למידה מתמדת ופיתוח כישורים מקצועיים

אם ברצונך להתקדם, עליך להיות עם היד על הדופק בתחום המקצועי. טכנולוגיות מתפתחות ומשתנות, תחומי עשייה חדשים מתפתחים ומגלמים בתוכם הזדמנויות חדשות. בין אם מדובר על הכשרה מקצועית בתחום העיסוק שלך או חשיבה על שינוי קריירה לתחום חדש, עליך להבין כי אין תחליף ללימוד ופיתוח הידע המקצועי שלך.

קבלת ייעוץ תעסוקתי

ניהול העתיד המקצועי שלך תלוי בגורמים רבים. גם אם "מזל" ולהיות "האדם הנכון במקום הנכון וברגע הנכון" מאפיינים אותך, חלק גדול מההצלחה תלוי בתכנון, למידה וכישורים מקצועיים ובינאישיים. את כל אלו, ניתן ללמוד ולשפר ללא הרף בעזרת ייעוץ וליווי מקצועי על ידי מנטור ויועץ קריירה.

אלדר יועצים בניהולו של איל דרורי , מנטור מנוסה בתחום עם הוכחות רבות להצלחה בקידום עובדים במסלול המקצועי והתעסוקתי, מעניקים ייעוץ קריירה מקצועי לעובדים המבקשים להימנע מקיבעון תעסוקתי. וגם לאלו אשר רוצים למקם את עצמם במסלול של התפתחות מקצועית מתמדת.

ההחלטה לעשות את הצעד הראשון הנה שלך. אנחנו, נלווה אותך כשותפים מלאים בתהליך, נדע לתת רוח גבית, לכוון, לייעץ, ללוות ובעיקר להביא אותך להצלחה. בדיוק כפי שעשינו ואנו ממשיכים לעשות עם עשרות לקוחות מרוצים.

לעולם לא מאוחר מדי לבסס את המסלול האישי שלך להצלחה תעסוקתית. עכשיו זה הזמן המתאים ביותר להתחיל את התהליך. פנה/י אלינו כדי לעשות את השינוי!

חייג/י 052-3588322 ובקש/י את איל דרורי.

יצירת קשר מהירה

לקבלת עצה או יצירת קשר השאירו פרטים

פגישת היכרות

לקביעת פגישת היכרות לחצו כאן

דילוג לתוכן