14 סיבות למה בכלל צריך ייעוץ ארגוני ומה ייחודי בו

השנה היא 2024, ישראל במלחמה והמצב מאתגר יותר מתמיד, מצב בטחוני, מילואים, חל״ת, ריביות גבוהות, קושי בגיוסי הון ושלל אתגרים כלכליים. כל אלו הופכים את השנה הזו למאתגרת במיוחד עבור ארגונים. במצב זה, יותר ויותר חברות וארגונים פונים לייעוץ ארגוני כדי לעזור להם לשפר את הביצועים העסקיים שלהם. 

אז איך עושים את זה? הכנו לכם כמה רעיונות. בואו נתחיל!

ייעוץ ארגוני

אמ;לק - ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני הוא תהליך שמסייע לארגונים לשפר את הביצועים שלהם על ידי שינוי תהליכים, מבנה והתנהגות. יועצים ארגוניים הם בעלי ניסיון רב בתחומים רבים, כגון ניהול, תפעול, שיווק, משאבי אנוש ועוד. הם מסייעים לארגונים לקבוע אסטרטגיות, לפתור בעיות ולשפר את הביצועים שלהם.

01

אימות ואינטגרציה של חזון החברה

יועץ.ת ארגוני.ת יכול.ה לעזור לארגונים לפתח חזון ברור וחד משמעי ולהבטיח שהחזון תואם את הערכים והמטרות של הארגון. יועץ ארגוני יכול גם לעזור לארגונים להפיץ את החזון שלהם בקרב כל העובדים, ולרתום אותם להשגת החזון.

02

שיפור ביצועים בארגון

שיפור ביצועים בארגון הוא מרכיב מרכזי להבטחת צמיחה והישרדות. גישת ה – "KPIs" (מדדי ביצוע מפתח) מאפשרת לארגונים למדוד ולנתח את הביצועים באופן יעיל ולתזמן את התהליכים הנדרשים. בעזרת "כרטיס ניקוד מאוזן" (Balanced Scorecard), ארגונים יכולים להבין גם את היחסים בין מטרות העסקיות לבין האסטרטגיה. כמו כן, מתודולוגיית "LEAN" מסייעת במזעור בזבוזים ובהגברת היעילות. אנו עוזרים לארגונים להבין את האתגרים, לממש את הגישות האלו וליצור שיפור משמעותי בביצועיהם.

03

ניתוח ושיפור תהליכים

יועצ.ת ארגוני.ת יכול.ה לעזור לארגונים לנתח ולשפר תהליכים על ידי הבנת התהליך הנוכחי, זיהוי תחומים לשיפור, פיתוח ויישום התוכנית לשיפור, ומעקב אחר תוצאות התהליך. לדוגמה, יועץ ארגוני יכול לעזור לארגון לשפר את תהליך הייצור שלו, את תהליך השירות ללקוחות שלו, או את תהליך הגיוס וההשמה שלו.

04

פיתוח מנהיגות ארגונית

ייעוץ ארגוני יכול לעזור לך לפתח מנהיגות על ידי סיוע למנהלים לפתח את הכישורים והיכולות שלהם, ליצור סביבה יזמית ולהניע עובדים להשיג את המטרות של הארגון. לדוגמה, יועץ ארגוני יכול לעזור למנהלים ללמוד כיצד לנהל עובדים, כיצד להעצים אותם וכיצד לקבל החלטות.

 

05

יצירת תרבות ארגונית

יועץ ארגוני יכול לעזור לארגונים ליצור תרבות ארגונית על ידי זיהוי הערכים והאמונות של הארגון:

  • פיתוח קוד התנהגות
  • יישום קוד ההתנהגות
  • מעקב אחר הטמעת התהליך בחברה 


לדוגמה, יועץ ארגוני יכול לעזור לארגון ליצור תרבות של מצוינות, תרבות של חדשנות, או תרבות של אחריות חברתית.

06

מילוי חורים בידע ובמיומנויות

לעיתים, ארגונים נתקלים בבעיות הנובעות מחוסר בידע או מחסור בניהול הידע במיומנויות מסוימות. יועצים ארגוניים מסייעים בזיהוי החורים הללו ומספקים את הכלים הנחוצים למילוי הפערים הללו, ובכך מאפשרים לארגון לשדרג את פעילותו.

07

קידום שינוי חיוני

שינויים בארגונים הם הכרחיים ולעיתים גורמים לבלבול ולחוסר יציבות בייחוד בתקופות של קיצוצים במשאבים, הפחתת כוח אדם ועוד. הייעוץ הארגוני מסייע לנהל את השינויים באופן יעיל וממוקד, ומביא להגשמת המטרות של הארגון באופן יעיל.

 

08

ניהול משא ומתן אפקטיבי 

המשא ומתן הוא תהליך מרכזי בארגונים. יועצים ארגוניים מספקים את המסגרת והידע הנדרשים לניהול משא ומתן מוצלח בתהליכי רכש, מול לקוחות פוטנציאליים, בעת מכירה או קניה של העסק ואפילו מול ועדי עובדים ושיפור תנאי העסקה של עובדים, תהליך המביא להסכמים מועילים ומוערכים.

 

09

פתרון בעיות ארגוניות

כל ארגון, בין אם הוא גדול או קטן, פרטי או ציבורי, נתקל בבעיות ארגוניות אשר יכולות להשפיע על היעילות, התפקוד, ואף על יציבות הארגון. הבעיות הללו יכולות להגיע ממגוון גורמים: שינויים בשוק, חוסר בתקשורת, אתגרים טכנולוגיים, ועוד. הייעוץ הארגוני מגיב לבעיות אלו בצורה ממוקדת, באמצעות דרכים ומתודולוגיות משולבות.

ייעוץ ארגוני – דוגמאות

בעיה: תחושת חוסר יעילות וחוסר תקשורת בין הצוותים השונים בארגון.

פתרון: אלדר יועצים מבצעת סדנאות והדרכות לשיפור התקשורת הבין ארגונית, ומציע מערכות תקשורת חדשות שיכולות לשדרג את שיתוף המידע והשילוב בין הצוותים.

בעיה: חוסר במיומנויות מסוימות בין העובדים.

פתרון: אלדר יועצים תזהה את החוסרים, תציע הדרכות מקצועיות ממוקדות ותסייע להעצים את כישורי המשאב  האנושי בהתמודדות עם אתגרים חדשים.

בכל אחד מהדוגמאות הללו, הייעוץ הארגוני מספק לא רק את הידע הנחוץ, אלא גם את הכלים הפרקטיים להביא לשיפור מהיר ויעיל בתפקוד הארגוני.

 

10

שדרוג תהליכים ומערכות

בעולם העסקים, שדרוג תהליכים ומערכות הוא מפתח להשארת ארגונים תחרותיים. אנו מציעים את מודל Business Process Reengineering המסייע לארגונים לארגן מחדש את התהליכים העסקיים לכדי שיפור משמעותי בביצועים. ובאמצעות מערכות ERP ארגונים יכולים לאגד תהליכים ומידע לכדי שיפור הזרימה והגבולות בין מחלקות. אנו מסייעים לארגונים לבחור, ליישם ולהתאים את התהליכים במערכות הנכונות לצרכיהם הייחודיים.

11

שיפור תקשורת ארגונית

שיפור תקשורת ארגונית הוא מפתח להגברת היעילות וההתחייבות בארגון. יועצים ארגוניים לרוב משתמשים במודל "Shannon-Weaver" להבנה מעמיקה של ההעברה של מידע ולאיתור מקורות לאי-בהירות. המודל "Tuckman's stages of group development" מסייע לארגונים להבין תהליכים קבוצתיים ולשפר את התקשורת במהלך כל שלב. ודרך ה"Transactional Analysis" אנו מזהים תקשורת בינאישית ומגבירים את ההבנה ההדדית בין עובדים. המטרה היא ליצור תקשורת פתוחה, ברורה, יעילה וכזאת שעוברת ללא הטיות ברחבי הארגון.

12

שיפור מערכת הגיוס והשמה של עובדים

שיפור מערכת הגיוס והשמה הוא התהליך שבו ארגונים מטפחים ומגייסים כישרונות מרכזיים באמצעות כלים שונים שמובילים לעלייה בגיוס מתאים בחלק ניכר מהמקרים. 

יועצים ארגוניים משתמשים במתודולוגיות מתקדמות כמו "ניתוח התאמה תרבותית" (Cultural Fit Assessment) שמצביע על כך שעובדים התואמים תרבותית לארגון מפיקים ביצועים גבוהים ב-26% יותר. המטרה הכללית היא להגביר את יעילות הגיוס ולהבטיח את הצמיחה המתמשכת של הארגון.

13

פיתוח מודלים ארגוניים

פיתוח מודלים ארגוניים הוא התהליך שבו הארגונים משקללים את המבנים, התהליכים והתרבות שלהם כדי להשיג תוצאות טובות יותר, באמצעות מתודולוגיות כמו "ניתוח מבנה ארגוני" שהפיק שיפור של 31% בפרודוקטיביות בחברות שהחילו אותו. יועצים ארגוניים משתמשים בכלים כמו "מפות תהליך" המסייעות לחברות להפחית בזבוז בארגון. המטרה הכללית היא להבטיח שהמודל הארגוני מספק פתרון מותאם לאתגרים ולצרכים הספציפיים של הארגון.

14

שיפור תהליכי התכנון

תכנון ארגוני הוא התהליך שבו ארגונים מגדירים את המטרות האסטרטגיות שלהם באמצעות כלים כמו "ניתוח SWOT", שזיהה ב-2020 ש-68% מהארגונים המבצעים אותו רואים שיפור בביצועים. יועצים ארגוניים משלבים גם את מתודולוגיקת ה -PESTEL בה מאבחנים 6 גורמים חיצוניים:

Political

Economic

Social

Technological

Environment

Legal

Environment

כך אנו מבטיחים שהארגון מבין גם את ההשפעות הקרובות והרחוקות עליו. המטרה הגדולה היא להביא לביצוע אופטימלי באמצעות התאמה מדויקת לסביבה העסקית.

מה ההבדל בין ייעוץ ארגוני, מנטור, יועץ עסקי וליווי עסקי?

אנשים רבים מתבלבלים בנוגע להבנת ההבדלים בין ייעוץ ארגוני, מנטור, ייעוץ עסקי וליווי עסקי. בפעמים רבות, המונחים משמשים באופן משולב, אך יש ביניהם הבדלים. 

טבלת השוואה הממחישה את ההבדלים בין ייעוץ ארגוני, ייעוץ עסקי וליווי עסקי

תחום

ייעוץ עסקיליווי עסקיייעוץ ארגוני
ניהולישפר ויתמוך בתהליכי ניהול, אבחון ושדרוגיםיתמקד בליווי בניהול מערכות ותהליכים קיימיםיתמקד בשיפור המבנה הארגוני והתהליכים בכלל הארגון
כספיםמתמקד בליווי בנושאים כגון ניהול תזרים מזומנים וניהול חובותלא רלוונטי בתחום זה
רווחיותעוזר בחיזוי ושיפור רווחיות העסקמלווה  בזיהוי וניהול פערים בין רווח להוצאותלא רלוונטי בתחום זה
תזריםמביא פתרונות  לניהול תזרים מזומניםמלווה  בשיפור תהליכי ניהול תזרים לא רלוונטי בתחום זה
אדמיניסטרציה ארגון ומנהלמייעץ בנושאים כגון קבלת החלטות אסטרטגיות ושפור תהליכים עסקייםיתמקד בליווי המנהלים והצוותים המבצעים של הארגוןיתמקד בשיפור המבנה הארגוני והתהליכים ברמה הכוללת
משאבי אנושמסייע בהשגת כלים לשיפור כישורי הניהול של המשאב האנושימלווה פיתוח מודלי ניהול ותהליכים בתחום ניהול משאבי אנושפיתוח ויישום מדיניות משאבי אנוש בארגון
אסטרטגיהייעוץ אסטרטגי לארגון ליווי תהליכי פיתוח אסטרטגיה ומדיניות עסקיתעשוי לתמוך בפיתוח ויישום תהליכי הנעה לבחינה אסטרטגית ברמה הארגונית
טקטיקהייתן כלים לפיתוח והתאמת תהליכי פיתוח ויישום תכניות טקטיותיתמקד בליווי תהליכי הטקטיקה והביצוע ברמה הפרקטיתיכול לתת ייעוץ ולתמוך ביישום הטקטיקה ברמה הארגונית
פרסוםייעוץ בנושא שיווק ופרסוםעשוי לתמוך בבניית ובמימון תוכניות שיווק ופרסוםלא רלוונטי בתחום זה
שיווקייעוץ בנושא תכנון אסטרטגיות שיווקיכול לתת ליווי ולתמוך ביישום אסטרטגיות שיווק ברמה הארגוניתלא רלוונטי בתחום זה
מכירותייעוץ בנושא ניהול מערך המכירות ותגמול אנשי המכירותליווי בשיפור תהליכי המכירות ובשיפור תהליכי גיוס לקוחותלא רלוונטי בתחום זה
ניהול משימותיכול לתמוך בשיפור ניהול משימות ושיפור ביצועים של מנהלים, ועובדיםיכול לתמוך בליווי בתהליכים המתמודדים עם ביצוע משימותיכול לתת ייעוץ ולתמוך בשיפור ניהול משימות ברמה הארגונית
מחשובייעוץ טכנולוגי בתחום מערכות מחשוב ותשתיותיליווי ביישום ושיפור תהליכי מחשוב ותשתיות ברמה המקומיתלא רלוונטי בתחום זה
תפעוליכול לתת ייעוץ בנושא תכנון ושיפור תהליכי ייצור ושיפור המערך התפעוליליווי בשיפור תהליכי תפעול ותהליכים נלוויםעשוי לתת ייעוץ ולתמוך בשיפור תהליכי תפעול ברמה האנושית בארגון 
קבלת החלטותייעוץ בנושאי קבלת החלטות ושיפור תהליכיםליווי בשיפור תהליכי קבלת החלטות ברמת הצוותיםיכול לתת ייעוץ ולתמוך בשיפור תהליכי קבלת החלטות ברמה הארגונית
ניהול סיכוניםייעוץ בניהול וזיהוי סיכונים בארגוןליווי ושיפור תהליכי זיהוי וניהול סיכונים ברמת הצוותיםיכול לתת ייעוץ ולתמוך בפיתוח תהליכים להפחתת ניהול סיכונים ברמה הארגונית
התמודדות עם אתגריםיכול לתת ייעוץ ולתמוך בהתמודדות עם אתגרים עסקייםיכול לתמוך בהתמודדות עם אתגרים ברמת הצוותיםיכול לתת ייעוץ ולתמוך בהתמודדות עם אתגרים ברמה הארגונית
הגברת אפקטיביותעשוי לתת ייעוץ ולתמוך בשיפור האפקטיביות של העסק / המנהל / היחידהליווי בפיתוח תהליכי שיפור אפקטיביות ברמת הצוותיםעשוי לתת ייעוץ ולתמוך בפיתוח תהליכי שיפור אפקטיביות ברמה הארגונית
ניהול עובדיםעשוי לתמוך בשיפור תהליכי ניהול ובניית צוותיםליווי המערכת הארגונית בתהליכי ניהול עובדיםיכול לתת ייעוץ ולתמוך בשיפור ניהול העובדים ברמה הארגונית

ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני הוא תהליך שמסייע לארגונים לשפר את הביצועים שלהם על ידי שינוי תהליכים, מבנה והתנהגות. יועצים ארגוניים הם בעלי ניסיון רב בתחומים רבים, כגון ניהול, תפעול, שיווק, משאבי אנוש ועוד. הם מסייעים לארגונים לקבוע אסטרטגיות, לפתור בעיות ולשפר את הביצועים שלהם.

מנטור

מנטור הוא אדם בעל ניסיון רב יותר שמסייע לאדם עם פחות ניסיון להתפתח בתחום מסוים. מנטור יכול לספק הדרכה, עידוד, תמיכה וקשר אישי. יחסי מנטור-מנטיז יכולים להיות מאוד מועילים עבור שני הצדדים. המנטור יכול להרוויח מהנאת העברת הידע והניסיון שלו, והמנטיז יכול להרוויח מהתמיכה וההדרכה של המנטור.

יועץ עסקי

יועץ עסקי הוא אדם שמסייע לעסקים להתפתח ולהצליח. יועצים עסקיים יכולים לספק ייעוץ בנושאים שונים, כגון ניהול, שיווק, פיננסים ועוד. הם יכולים לעזור לעסקים לקבוע אסטרטגיות, לפתור בעיות ולשפר את הביצועים שלהם.

ליווי עסקי

ליווי עסקי הוא תהליך שמסייע לעסקים להתפתח ולהצליח לאורך זמן. לווי עסקי כולל ייעוץ, הדרכה ותמיכה בעסקים בכל שלבי התפתחותם. לווי עסקי יכול לספק לעסקים את הכלים והמשאבים הדרושים להם כדי להצליח בעולם העסקים המאתגר.

לסיכום, מנטור, ליווי עסקי, ייעוץ עסקי וייעוץ ארגוני הם כלים חשובים לכל בעל עסק המעוניין להתקדם ולהצליח. השימוש במומחיות ובניסיון של היועץ יכול לעזור לך להתמודד עם אתגרים, למנף את הזדמנויות ולהשיג את מטרותיך. אנו ממליצים לך להתקשר אלינו ולקבל ייעוץ ממומחה, כדי להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות לרשותך.

איל דרורי AI ייעוץ ארגוני

יצירת קשר מהירה

לקבלת עצה או יצירת קשר השאירו פרטים

פגישת היכרות

לקביעת פגישת היכרות לחצו כאן

דילוג לתוכן