מנטור לליווי חברות

מנטור עסקי - לליווי חברות

מנטור עסקי הנו האדם המתאים לקדם אותנו בדרך להצלחה. אין ספור בעלי עסקים מחפשים יד מכוונת בפיתוח העסק או הקריירה שלהם. הם תמיד שואפים למצוא את הדרך הנכונה ולעקוף מכשולים ומעצורים. במקרים אלו, הם זקוקים לבעל ניסיון אשר יכול לראות אותם כמכלול, לבחון את ההשקה בין היבטי החיים העסקיים והאישיים ולהוביל אותם בבטחה קדימה. 

לעיתים נדמה, כי העולם העסקי מופרד מהעולם האישי. כביכול, נראה כי מדובר על שני מימדים נפרדים. עושה רושם, שהם מתקיימים זה לצד זה עם נקודות השקה מעטות / אקראיות. בעולם העסקי, רבים מתמודדים עם אתגרים מובחנים, מציבים מטרות ויעדים, עוסקים בעשרות משימות יום-יומיות לקידום החברה ולשמירה על רווחיותה. בעולם האישי ישנה התמודדות עם אתגרים שונים לחלוטין כגון בית, זוגיות, משפחה וילדים, חברים, חיי הפנאי, הגשמה עצמית ועוד…

הלכה למעשה, העולמות הללו אינם נפרדים כלל, אלא משולבים זה בזה ומזינים זה את זה ללא הפסקה. תמיכה של בן / בת הזוג תאפשר לנו לקדם את העסק ויום עסקי מוצלח יביא אותנו הביתה עם תחושת סיפוק, אושר וסבלנות.

מנטור עסקי, דף עם המילה מנטורינג עליו

מיהו המנטור לליווי חברות ובמה הוא שונה ממאמן (קאוצ'ר) רגיל?

מאמנים המגיעים מתחום הקואצ'ינג, עוסקים בתהליכים ממוקדים ובדרך כלל מהירים. כיום, רוב הקואצ'רים הנם בוגרי מכללות שונות למאמנים ומיישמים בשטח את מה שלמדו בכיתת הלימוד.

מנטור עסקי אינו בהכרח בוגר מכללת קואצ'ינג כזו או אחרת. המנטור מביא נסיון ומשלב עולמות תוכן רבים ומגוונים בעבודתו:

01

ניסיון מתמשך ומוכח מהעולם העסקי הניהולי

02

ידע רב שנים מתחום האימון

03

ניסיון וידע מתחומי הייעוץ – ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ ניהולי, ייעוץ פיננסי וייעוץ עסקי

04

ניסיון מוכח בתהליכי ייעול ושיפור חברות, פיתוח עסקי ופיתוח קריירה

05

ובעיקר – לפני שהתחיל לקדם אחרים – למד על בשרו, התנסה והתמודד עם הקשיים והדילמות בתחום

מעל כל אלו, המנטור העסקי מביא איתו תכונות אותן לא ניתן ללמוד במכללה. המנטור הנו בעל ראיה הוליסטית המאפשרת לו לקרוא את האדם העומד מולו , להבין את אישיותו וללמוד את המכשולים העומדים בפניו. בראיה זו, המנטור עומד לצדנו, עוזר לנו ללמוד ולקרוא נכון את האתגרים איתם אנו מתמודדים ומכוון ועוזר לנו לפתח את הדרכים להתגבר עליהם, לפרוץ קדימה ולהתחיל תהליך של צמיחה: אישית ועסקית.

graphicCreated with Sketch.

רוצים לקבל עוד פרטים על מנטורינג לליווי חברות?
מעוניינים לצמוח, אישית ועסקית?

לחצו כאן ליצירת קשר

מנטור עסקי כמורה דרך לחברות

תהליך המנטורינג מכיל בתוכו תהליכים של ייעוץ עסקי או ניהולי.  בתהליך ייעוץ "קלאסי", היועץ מתמקד בתהליכים עסקיים הקשורים לניהול ותפקוד העסק. תהליכים אלו כוללים ניתוח ההתנהלות העסקית/ניהולית, ניתוח תחרות בשוק, נקודות חוזק וחולשה של העסק, כספים, שיווק וכיו"ב. תהליך המנטורינג, הנו תהליך של חונכות עסקית הכולל גם את התהליכים שהזכרנו, אך מכיל בתוכו יותר מכך.

המנטור, הנו למעשה סוג של מורה דרך ולא רק יועץ. בבחינת היכולות האישיות והבין-אישיות של המנהל, המנטור מזהה יחד איתו את הדרך הנכונה והמדויקת עבורו לצמיחה. בשילוב הניתוח העסקי ותהליכי אימון וייעוץ, תהליך המנטורינג הופך ל"גדול מסך מרכיביו". במהלכו, המנהל רוכש כלים רבים וחשובים המאפשרים לו להצליח. המנטור לא יודע את כל התשובות מראש, הוא גם לא מגיע עם רשימת מטלות גנרית. בתהליך נכון ומאוזן, שלב אחרי שלב, המנהל עצמו הוא זה שמצליח לזהות את הקשיים והמעצורים אשר עכבו אותו ומצליח לעשות את פריצת הדרך. המנטור, נמצא שם בשביל לכוון אותו, לדייק אותו ולצייד אותו בכלים הנכונים לדרך אותה יעשה.

עניין של כימיה

מנהלים מצליחים רבים נעזרו ונעזרים בשרותיהם של מנטורים עסקיים למציאת הדרך להצלחה. כאשר את או אתה מרגישים מוכנים להתחיל תהליך של אימון עסקי למנהלים ולהעזר במנטור עסקי, אנו מייעצים לכם לבחון מספר נקודות:

  • מהם הרקע והניסיון המעשי אותו מביא המנטור בתחום החניכה העסקית
  • האם המנטור עסק עצמו בעבר בניהול ומבין תהליכים עסקיים "הלכה למעשה"
  • האם יש למנטור הצלחות מוכחות בתחום והמלצות ממנהלים אשר עברו איתו דרך

בנוסף על כך, אנו מאמינים כי הבסיס להצלחה בתהליך נמצא ב"כימיה" בין המנטור למנהל. הכימיה, אשר באה לידי ביטוי בהבנה הדדית, באמון, ביכולת לשים את האמת על השולחן, ללא מסיכות ובלי "אגו", מביאה בסופו של דבר לחשיבה עמוקה על הדברים שמוצגים ובעיקר מניעה לפעולה ולמחויבות להצלחת התהליך.

הכימיה הזו עומדת בבסיס כל התהליכים המוצלחים אותם העברתי למנהלים ואנשי עסקים.

אני מזמין אותך לבדוק האם הכימיה הזו קיימת ביננו.

יצירת קשר מהירה

לקבלת עצה או יצירת קשר השאירו פרטים

פגישת היכרות

לקביעת פגישת היכרות לחצו כאן

דילוג לתוכן