ליווי ניהולי

ליווי ניהולי לעסקים

מנהלים רבים, מתקשים להודות כי יש להם צורך בעזרה בכדי לחזק את כישורי הניהול שלהם. זיהוי קושי בניהול כרוך בראיה מפוכחת של המציאות, ויתור מסוים על האגו ורצון להגיע לתוצאות טובות יותר. מנסיוני כיועץ המעניק ליווי ניהולי לבעלי עסקים, אני מכיר את הקושי הזה, אשר מפריד פעמים רבות בין תוצאות בינוניות לתוצאות טובות ואף מעבר לכך.

בדף זה ננסה להבין את משמעות תהליכי ייעוץ ניהולי והרווח שהם יכולים להביא לכם, כמנהלים.

ליווי ניהולי, צוות אנליטיקה יושב מסביב לשולחן ומנתח נתונים

זיהוי הקושי בניהול עסק

לניהול עסק רבדים רבים. אחדים, עוסקים באסטרטגיה, שיווק, מכירות, השגת לקוחות והגדלת הרווחים. אחרים, בניהול הפעילות השוטפת הכוללת עיסוק בכספים, מיסים, ישיבות, תחזוקה וכו'. רובד נוסף הוא ניהול כפיפים, האצלת סמכויות ומתן תגמולים לעובדים.

ישנם מספר קווים המחברים בין כל הרבדים הללו, הבאים לידי ביטוי בכישורי הניהול:

01

כישורי מנהיגות

02

תקשורת בין אישית

03

ניהול זמן ומשימות

04

מיקוד עסקי והפרדה בין עיקר לטפל

05

אינטליגנציה רגשית וכישורים בינאישיים

לעיתים קרובות, מנהלים מצטיינים במספר רבדים אולם זקוקים לחיזוק ברבדים אחרים. לעיתים, השחיקה עושה את שלה ואנו זקוקים לשיפור וריענון ברבדים רבדים. הליווי, כחלק מתהליכי ייעוץ עסקי , עוסק בזיהוי הנקודות החזקות ובזיהוי הנקודות הזקוקות לחיזוק.

graphicCreated with Sketch.

רוצים לקבל עוד פרטים על השירות?
מעוניינים לקבל ליווי ניהולי מקדם, מקצועי ומדוייק?

לחצו כאן ליצירת קשר

ליווי ניהולי ככלי לחיזוק כישורי הניהול

כאשר למנהל קיים קושי באחת מהתכונות שמניתי, למשל בעיה ביכולת מיקוד, הדבר משפיע על היכולות האחרות שלו. בדוגמא הזו, הקושי להתמקד בנושא אחד בזמן נתון יכול להשפיע משמעותית על היכולת לנהל נכון את הזמן, להפריד בין עיקר לטפל, להשיא את התוצאות העסקיות ויכול גם להשפיע על האינטראקציה עם השותפים או הכפיפים בעסק.

בתהליך ליווי עסקי אנחנו בראש ובראשונה נבחן את דרך הניהול שלכם ונזהה האם קיים קושי מסוים המעכב את התפתחות העסק.

דוגמא נוספת שאני רוצה להתעכב עליה היא ניהול הזמן שלכם. מנהלים רבים מרגישים כי הם טובעים בים המשימות היום יומיות ומרגישים כמו סיזיפוס הדוחף סלע אל ראש ההר ומיד בהגיעו נאלץ לחזור למטה ולהתחיל מהתחלה. אם התחושה הזו מוכרת לכם, דעו כי לעיתים הפתרון הוא קל יותר משחשבתם. ניהול זמן נכון וניהול משימות הנם כישורים נרכשים אשר זקוקים מדי פעם לרענון וחיזוק. יועץ מנוסה ומקצועי יכול לעזור לכם לזהות את הכשלים הקטנים ה"בלתי נראים" אשר תוקעים אתכם בהשתלטות על עומס המשימות האינסופי. בהצלחת התהליך, תגלו כי ישנה שיטה וישנו סדר להתמודדות עם העומס הזה אשר יאפשרו לכם לפנות זמן לביסוס העסק, לתכנון קדימה ולפיתוח עסקי.

כיצד לשפר כישורים בינאישיים

אתם מרגישים כי אתם חוששים להאציל סמכויות? מרגישים שאתם עסוקים בעימותים עם הסביבה שלכם וכי אין הרמוניה ועבודת צוות של ממש בעסק?

ניהול כפיפים והתנהלות מול עמיתים בעבודה הן משימות הדורשות תקשורת בינאישית טובה. גם אם נדמה לכולנו כי אישיות היא עניין קבוע למדי, ניתן לעבוד על הכישורים הבינאישיים שלנו, בעיקר על ידי איש מקצוע אשר יוכל לשקף לכם את ההתנהלות שלכם ולשים את האצבע על נקודות שכדאי לשפר. זהו אינו טיפול פסיכולוגי או ניתוח אישיותי, אלא התבוננות במראה ניהולית, הבנת הבעיה ומציאת פתרון פשוט ואפקטיבי. עבודת צוות הנה חיונית להצלחת העסק והכישורים הבינאישיים שלכם כמנהלים יכולים להיות פעמים רבות המפתח להרמוניה בין כלל העובדים בעסק לצוות ההנהלה.

אימון עסקי למנהלים

תהליך ליווי ניהולי הנו למעשה סוג של אימון. אימון אשר מטרתו להביא את הכישורים שלכם לרמה המיטבית ולהוציא מכם את הפוטנציאל הניהולי והבינאישי הטמון בכם.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר לייעוץ ממוקד ומקדם.

יצירת קשר מהירה

לקבלת עצה או יצירת קשר השאירו פרטים

פגישת היכרות

לקביעת פגישת היכרות לחצו כאן

דילוג לתוכן