ניהול עובדים

ניהול ופיתוח עובדים בעסק כבסיס להצלחה

אחד המשאבים היקרים ביותר העומדים לרשותו של בעל עסק הנו המשאב האנושי. יש שיגידו, כי זהו המשאב המרכזי אשר אחראי על הצלחת העסק. פעמים רבות, מנהלים נוטים לשכוח כי ניהול עובדים מוצלח אינו מסתכם בחלוקת משימות והאצלת סמכויות.

ניהול נכון, ישאף לשמר את העובדים הטובים לטווח הארוך וישמור גם על רמת המקצועיות, שביעות הרצון והמוטיבציה של העובדים. זאת על מנת שבכל בוקר יגיעו לעבודה עם חיוך וניצוץ בעיניים.

ניהול עובדים, צוות אנליטיקה מסביב לשולחן

שימור עובדים כיתרון עסקי

במערבולת היום יומית של ניהול העסק, פיתוח וניהול הקריירה של עובדי העסק אינו עניין מובן מאליו. לא כל בעל עסק יכול להרשות לעצמו לשכור מנהל/ת משאבי אנוש. רוב העסקים הקטנים והבינוניים, אינם מחזיקים בנושא/ת משרה זו. כפועל יוצא מכך, בעלי עסקים נמצאים במאבק מתמיד על שימור העובדים הטובים שלהם ובחשש מתמיד כי אלו יעזבו למקום עבודה אחר או גרוע מכך למתחרה. הנקודות מטה, מצדיקות השקעה בפיתוח מיומנויות הניהול של המשאב האנושי.

ניהול עובדים נכון משמר את העובדים הנכונים ומביא עימו יתרונות רבים:

01

שימור הידע המקצועי הנצבר בחברה

02

שמירה על מקצועיות גבוהה

03

יתרון יחסי מול מתחרים

04

הפחתת זמן עקומת הלמידה הנדרשת לשילוב עובדים חדשים בחברה

05

יעילות ופריון גבוהים יותר של העובדים

06

שמירה על אווירת עבודה טובה, על עבודת צוות ועל נאמנות למקום העבודה

07

שמירה על מוטיבציה של כלל העובדים

graphicCreated with Sketch.

רוצים לקבל עוד פרטים על השירות?
מעוניינים בעובדים מאושרים שמקדמים את העסק שלכם?

לחצו כאן ליצירת קשר

פיתוח ושימור העובדים בעסק

הבסיס לניהול משאבי האנוש בעסק היא ההבנה כי עובדים הנם בראש ובראשונה בני אדם. יש להם צרכים, שאיפות רצונות שונים ומגוונים. הם נמצאים במסגרת התעסוקתית הנכונה להם ברגע הנתון מסיבותיהם שלהם. העובד לא "שייך" לנו ואין לראות בו מובן מאליו.
מהנחות אלו, נגזרת התובנה כי עובדים דורשים שימור, השקעה, העצמה ופיתוח. לא זאת בלבד, אלא שניהול הקריירה של העובד על ידי המעביד, תופס בשנים האחרונות תאוצה ודורש מיומנויות ניהול ותשומות לב מרובות לכל עובד ולמקומו בעסק.

עובדים אשר מבצעים את אותו תפקיד שנים רבות, עלולים להגיע בסופה של תקופה לשחיקה. עובד אשר רגיל לבצע את אותן הפעולות ואת אותן השגרות נמצא באזור נוחות אשר עלול ליצור "מלכודת דבש". הן לעובד עצמו והן למעסיק. מצב מסוג זה, עלול להוביל לתחושה של חוסר עניין וחוסר מוטיבציה בעבודה היום יומית.

לשיטתנו, ניהול הדוגל בפיתוח הקריירה של העובד יוצר "תסיסה" חיובית בקרב העובדים. השיטה, גורמת להם לפתח עניין וציפייה לבאות ותורם לשימור העובד בעסק.

ניהול עובדים – איך עושים את זה נכון

לא תמיד ניתן לנהל את הקריירה של העובד כחלק משגרת ההתנהלות העסקית השוטפת. לא תמיד ניתן לשנות את מיקומו של העובד בעסק, את תפקידו או לקדם אותו בדרגים הניהוליים השונים. וגם אם ניתן – חשוב לעשות זאת נכון, בתהליך מקצועי, מסודר ומתוכנן שתורם לעסק.

בנקודה זו, נכנסים לתמונה שרותי הייעוץ והליווי אותם אנו מעניקים למנהלים, חברות, עמותות ועסקים.

ייעוץ ניהולי וליווי מקצועי הניתנים על ידנו, יניחו את היסודות הנכונים לתהליכי ניהול העובדים. הם יאפשרו לכם לזהות ולאבחן את האפשרויות השונות העומדות בפני מנהל העסק לפיתוח העובדים. בנוסף, הם ינתחו את ההתנהלות העסקית והתעסוקתית של העובדים לטווח הקצר והארוך ויזהו את מיקומו של כל עובד ועובדת על סקלת היכולות האישיות ורמת התרומה לארגון. לבסוף, יתוו את הדרך הנכונה לקידומו ופיתוח תחושת השגשוג האישי שלו במסגרת התעסוקתית.

המומחיות שלנו  מזה שנים רבות, הוא ייעוץ עסקי, המוביל לתוצאות חיוביות ארוכות טווח. אלדר יועצים מציעה לך, המנהל, תהליכים וכלים לניהול, פיתוח ושימור המשאב האנושי בארגון שלך.

שילוב עולמות התוכן מהם אנו מגיעים, מאפשרים לך לקצר תהליכים, לשפר את הרווחיות ולעלות את תפוקת העובדים. כל זאת בד בבד עם שיפור במחויבות שלהם לארגון, בתרומה שלהם ובעיקר בשביעות הרצון שלהם.

עובד מרוצה הוא עובד מאושר. עובד מאושר מקדם את העסק שלך. כאשר העסק שלך מתקדם – גם אתה מאושר.

רוצה להיות מאושר?  צור איתנו קשר לפגישת ייעוץ ראשונה עוד היום.

יצירת קשר מהירה

לקבלת עצה או יצירת קשר השאירו פרטים

פגישת היכרות

לקביעת פגישת היכרות לחצו כאן

דילוג לתוכן