ייעוץ עסקי דיגיטלי

ייעוץ עסקי דיגיטלי מאפשר לבעלי העסק לעבור לתחום הפעילות החם של השנים האחרונות – השיווק הדיגיטלי. הייעוץ הנכון מסייע הן בהגדרת התהליך, הן בבחינת החסמים וכמובן ביישומו בפועל עם אנשי המקצוע הנכונים. רוצים לעבור לדיגיטל? קראו את המאמר הבא (שימו לב – אלדר יועצים הינה פירמת ייעוץ עסקי ואיננה חברת קידום).
ייעוץ עסקי דיגיטלי

לאורך השנים האחרונות הבינו בעסקים רבים את הפוטנציאל הטמון ברשת האינטרנט, ופתחו אתרים, חנויות מקוונות, יזמו פעילות ברשתות החברתיות, יצאו בקמפיינים ברשת ועוד. בתקופת הקורונה היינו עדים לצמיחה משמעותית עוד יותר בתחום, בעיקר עקב ההגבלות על התקהלות בבתי עסק וכן לאור הזמן הפנוי שעמד לרשות בעלי עסקים, מה שנתן להם את הזמן להבין כי ייעוץ עסקי דיגיטלי עוזר להם להפיק את המרב מהפוטנציאל הטמון ברשת ולבנות נכסים דיגיטליים שיביאו תוצאות.

 

הדמיון לעסק רגיל

 גם אם ניקח עסק שכל פעילותו מתמקדת ברשת, נראה שישנם כמה וכמה קווי דמיון לעסק פיזי רגיל. לדוגמא, גם בהקמת חנות מקוונת יש לשים דגש מיוחד על כל נושא התמחור ולבצעו בצורה מקצועית ורצינית. בנוסף, לא מדובר רק בהתייחסות לשולי הרווח המקובלים בענף אלא גם למה שמייחד ומבדיל את המוצרים והשירותים של העסק, את חוויית הקנייה בו, את המוניטין והמיתוג, את שאיפות הרווח של הבעלים, וכמובן את העלויות של החזקת החנות.

עלות החזקת אתר מכירות ברשת הינה נמוכה יותר מאשר עסק פיזי רגיל, בגלל היעדר דמי שכירות, הקטנה למינימום של מספר העובדים והמשכורות וכדומה. יחד עם זאת, מובן שישנן עלויות הקשורות בייבוא וייצור מוצרים, בעבודה עם פרילנסרים, בהוצאות אחסון והובלת מוצרים, הסכמים עם ספקים, תשלום לחברת קידום אתרים ועוד הרשימה ארוכה. במילים אחרות, גם עסק אינטרנטי מלא או בעל שלוחה אינטרנטית חייב לעמוד על הרגליים מבחינה פיננסית ולשמור על תזרים חיובי ורווח נקי מספק מבחינת בעל העסק.

אחת המטרות המרכזיות של ייעוץ עסקי דיגיטלי היא להביא להתנהלות פיננסית נכונה עם תוכנית כלכלית ריאלית שמבוססת על הערכות נכונות ונתונים מדויקים. לשם כך גם צריך כמובן להכיר את השוק והמתחרים, לראות מה הולך טוב ופחות טוב בענף, ליצור אסטרטגיה, להציב יעדים ברורים ולבנות מתוכם את הצעדים הישימים.

 

דגש על הפן השיווקי

מטבע הדברים, גם עסקים מקוונים מבוססים באופן משמעותי על שיווק נכון וחכם. הבשורות הטובות הן שהרשת מציעה מגוון רחב מאוד של כלים המתאימים גם לעסקים עם תקציב מוגבל, ועם שליטה מצוינת על רמת ההוצאות. באמצעות הרשת ניתן לקבל חשיפה נרחבת, לפלח במדויק את הקהלים, להגיב לצעדים של מתחרים, ליצור ולשמר קשר קרוב עם לקוחות ועוד. יחד עם זאת, מדובר בתחום שצריך ללמוד אותו ולדעת מה ואיך לעשות, ובעיקר מה מתאים ומה אינו מתאים לעסק בהתאם למאפייניו ולקהלי היעד שלו. ייעוץ עסקי בדיגיטל מסייע מאוד בתחום זה, עם הסברים מאירי עיניים, סיוע בבחירת אפיקי הפרסום, השיווק והמכירות האפקטיביים ביותר, ואף הפנייה לבעלי מקצוע רציניים בעולם השיווק האינטרנטי.

 

מעבר לכך, ייעוץ עסקי דיגיטלי עשוי לעסוק בקשת רחבה של תחומים נוספים, למשל בניהול הזמן שלכם, בבנייה נכונה של שרשרת אספקה, התייעלות בהוצאות ועוד.  לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם יועץ עסקי דיגיטלי הנכם מוזמנים לפנות אל אלדר יועצים בטלפון 0722-616363 או לנייד 052-3588322.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן