קואצ'ינג למנהלים

תפקידי הניהול הבכירים מצריכים יכולות ייחודיות שלא בהכרח נרכשו בעבר, והן שעומדות בבסיס ההצלחה וההתנהלות האופטימאלית. בדיוק עבור מטרה זו קיים קואצ'ינג למנהלים. מהו קאוצ'ינג למנהלים? איך בוחרים את המנטור האידאלי? במה ניתן להתמקד בתהליך? במאמר הבא.
קואצ'ינג למנהלים

לאורך שנות עבודתם, אנשים הולכים ומתקדמים לעבר תפקידים בכירים יותר בהתאם לניסיונם המצטבר, הצלחותיהם בתפקידים קודמים, השכלתם הבסיסית והנרכשת וכן הלאה. מטבע הדברים, רובנו שואפים להגיע לתפקידי ניהול בכירים עקב העניין והאתגר שבהם, ההזדמנות להפגין כישורים, המשכורת והתנאים הנלווים ולעיתים גם בגלל המיצוב והמיתוג האישי הנלווה להם. יחד עם זאת, תפקידי הניהול הבכירים מצריכים יכולות ייחודיות שלא בהכרח נרכשו בעבר, והן שעומדות בבסיס ההצלחה וההתנהלות האופטימאלית. בדיוק עבור מטרה זו קיים קואצ'ינג למנהלים.

למה צריך קואצ'ינג למנהלים

ביצוע תפקידי ניהול על הצד הטוב והמוצלח ביותר אינו עניין של מה בכך. למעשה, נדרשים לא מעט כישורים ויכולות כגון ניהול אפקטיבי של הזמן, הנעת עובדים, מתן דוגמא אישית, האצלת סמכויות, אסרטיביות ובנוסף גם יכולות ניהול "רכות", אינטליגנציה רגשית, כישורים בתחום השיווק והמכירות, עמידה מול קהל ועוד.

בניגוד לתפקידים זוטרים שמולאו בעבר, תפקידי הניהול הם גם בעלי השפעה יותר מהותית על הצלחת החברה, והצפיות בהתאם. יחד עם זאת, לא כל היכולות שתוארו לעיל הן יכולות מולדות או יכולות המבוססות על אופיו של המנהל, אלא כמו בתחומים רבים אחרים בחיים יש ללמוד אותן, "להתאמן", לשפר ולתרגל וכדאי לעשות זאת באמצעות מומחה בנושא. כאן נכנס לתמונה קואצ'ינג למנהלים או מנטור עסקי שיודע להדריך, לאמן ולכוון מנהלים בכל הדרגים.

 

כמה מילים על הקואוצ'ר

ראשית, חשוב להבין כי קואצ'ינג עסקי, ובוודאי אימון למנהלים, שונה באופן מהותי מאימון המיועד לקהל הרחב. אמנם קיימים קווי דמיון בדמות הצבת מטרות, אמונה ביכולות, החזקת מוטיבציה, חשיבה חיובית וכיוצא בזאת, אך התכנים שונים מאוד. בהמשך המאמר נתאר מספר היבטים שעליהם עובדים במסגרת קואצ'ינג למנהלים, אך לפני זה נדגיש כי המאמן עצמו חייב לעמוד במספר קריטריונים. ראשית, עליו להיות בעל ניסיון אמיתי ומוכח מהשטח מהעולם העסקי הניהולי, וזאת בנוסף לניסיון רב שנים באימון – ובדגש על מנהלים. שנית, עליו להיות מנוסה בתחומי הייעוץ למיניהם לרבות ייעוץ ניהולי, אסטרטגי, עסקי ופיננסי, עם ניסיון מוכח בתהליכי פיתוח קריירה ותהליכי שיפור וייעול בעסקים. ולבסוף, המאמן צריך להיות אדם בוגר ובשל שכבר התנסה והתמודד עם סוגיות משמעותיות העומדות בפני מנהלים ובעלי עסקים, ומחזיק בעצמו בתכונות הנדרשות ממנהל מצליח. אין אלו תכונות הנלמדות בספרים ובקורסים אלא בחיים עצמם, והן שמאפשרות להתאים את ארגז הכלים אל הלקוח/המנהל הספציפי שפנה לאימון.

 

תכנים עיקריים – קואוצ'ינג למנהלים

במסגרת קואצ'ינג עסקי למנהלים ניתן לעבוד על תכונות ויכולות רבות, המשתנות כמובן בין אנשים, נקודות חוזק וחולשה של כל אחד, תפקידים שונים, תחומי פעילות, מבנה החברה ויעדים כלליים ואישיים. כך למשל, בתחום ניהול צוותי העובדים ניתן ללמוד ולהכיר דרכים לתמרוץ עובדים, הגברת מוטיבציה וניטור הישגים. תחום חשוב נוסף הוא האצלת סמכויות באופן נכון, המשחרר מריכוזיות יתר שמובילה לעומס רב. עוד מושם הדגש על ניהול זמן ומשאבים של המנהל בצורה אפקטיבית, תוך הגדרה נכונה של סדרי העדיפויות.

קואצי'נג למנהלים

בתהליך הקואצ'ינג ניתן להתמקד במגוון נושאים ובאין ספור תהלכים אותם רוצה המנהל לשפר, כמו לדוגמה – שיפור היכולות הבינאישיות בדגש על הקשבה ותקשורת עם העובדים הכפופים ועם מנהלים מקבילים, יצירת סביבת עבודה בריאה, תהליכי פתרון בעיות בהתנהלות וביחסי העובדים, תמחור ושיווק של מוצרים, צמצום טעויות במו"מ, הפיכת לידים לעסקאות, יצירת שיתופי פעולה עסקיים, הגדלת מעגל הנטוורקינג וכדומה.

 

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה הנכם מוזמנים לפנות אלינו למשרד 0722-616363 או לנייד 052-3588322.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן