עזרה לעסקים חדשים

העסק בתחילת הדרך או אולי ותיק ונתקל בקשיים? אתם מצליחים, רווחיים ומאושרים אך רוצים לתכנן קדימה בחוכמה? זה השלב להעזר בשירותי יועץ עסקי. היועץ העסקי בוחן את מכלול הפעילות ומספק לבעל העסק תמונה אובייקטיבית, מקצועית, ברורה ולא מעורבת רגשית עם המלצות המבוססות על ידע, ניסיון מקצועי ונסיון עסקי.
עזרה לעסקים חדשים

שירותיו של יועץ עסקים עשויים להידרש בשלבים שונים של חיי העסק ולמען מטרות שונות. מדובר בבעל מקצוע הבוחן לעומק את מכלול היבטי הפעילות, החל בפן הפיננסי, דרך הפן השיווקי ועד לניהול השוטף, ומסייע להעלות את העסק על הדרך הנכונה בטווח הקצר והארוך כאחד.

ייעוץ לעסק חדש

 אחד מתפקידיו של היועץ העסקי הוא להגיש עזרה לעסקים חדשים. מדובר במיזמים מכל המגזרים ותחומי הפעילות המצויים עוד בשלב הרעיון או כבר התקדמו קצת מעבר לכך. חשוב לדעת כי כמחצית מהעסקים החדשים המוקמים בישראל אינו צולחים את השנים הראשונות, ואחת הסיבות המרכזיות לכך היא היעדר היערכות נכונה. היועץ העסקי ממלא תפקיד חשוב ביותר מבחינה זו, בעודו מביא ניסיון רב בהקמת וניהול עסקים מהשטח, והיכרות מצוינת עם הנעשה בעסק והמשמעות של הקמת עסק חדש.

 

יועץ עסקים מסייע ליזם להבין את כלל המשמעויות ולבחון את הקונספט שלו מול הערכות ריאליות. בין היתר נבחנים המוצרים והשירותים המתוכננים, עלויות הייצור והייבוא, עלויות אספקה והפצה, רכישת ציוד ומלאי ראשוני. כמו כן נערכת בדיקה מעמיקה של המתחרים והשוק, של אמצעי השיווק והפרסום המתאימים, של גיוס עובדים ומשכורות, ועוד הרשימה ארוכה מאוד. לאור הבדיקה והנתונים המתקבלים ממנה יכול להבין היזם האם הקמת העסק כדאית ונכונה מבחינה כלכלית, האם היא תספק את רצונותיו וצרכיו מבחינת ההכנסה, האם כדאי לבצע שינויים מסוימים ברעיון המקורי, או שאולי עדיף בכלל לוותר על המיזם.

אפילו אם מחליטים לוותר, הדבר חוסך עוגמת נפש רבה והוצאות כספיות גבוהות. ואם מחליטים להמשיך, היועץ העסקי מלווה את היזם לכל אורך תקופת ההקמה וההרצה על האתגרים שלהן, לרבות בהשגת הלוואות מבנקים ומקורות מימון נוספים, החלטה על מיקום העסק, סוגיית המיתוג, מערך המכירות, המשאב האנושי, גבייה ועוד.

 

ייעוץ לעסקים קיימים

 היועץ העסקי גם מגיש עזרה לעסקים קטנים ובינוניים וכמובן שגם לחברות גדולות בתקופות שונות של חייהם. כך למשל, הסיוע ניתן לבעלי עסקים המרגישים כי העסק אינו ממצה את הפוטנציאל הטמון בו, וששורת הרווח הייתה יכולה להיות גבוהה יותר. בנוסף, הייעוץ ניתן לעסקים החווים דווקא תקופה של שגשוג והצלחה ומעוניינים לרתום את המומנטום למען התרחבות וצמיחה. לעומת זאת, התהליך בהחלט מתאים ואף חיוני לעסקים המתמודדים עם תקופות של דשדוש והאטה, ובוודאי לעסקים המתמודדים עם משבר המלווה בחובות ואף מחשבות על סגירת העסק.

בכל אחד מהמקרים הללו, היועץ העסקי בוחן את מכלול הפעילות ומספק לבעל העסק תמונה אובייקטיבית, מקצועית וברורה שלא פעם שופכת אור חדש. בנוסף, היועץ מביא תובנות לגבי הנכסים וניצול נכון שלהם ונקודות התורפה ופתרונות עבורן. את הנתונים והתובנות מכניסים לתוך תוכנית עסקית שתלווה את העסק לאורך השנים הבאות, ובה צעדים ריאליים וברורים לעבר שיפור הרווחיות וצמיחה בכיוון הנכון. בהמשך, היועץ העסקי מלווה את בעל העסק לאורך זמן ומסייע בין היתר בקבלת החלטות, שינויים בתוכנית העסקית, חשיבה על האסטרטגיה הכללית ועוד.

עזרה לעסקים קטנים באמצעות ייעוץ

לפרטים נוספים בנושא ולקביעת פגישה עם יועץ עסקים, הנכם מוזמנים לפנות אל אלדר יועצים בטלפון 0722-616363 או בנייד 052-35-883-22.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן