ליווי מנהלים

״אף אדם אינו אי״ אומר הפתגם, המכוון לכך כי אדם אינו צריך להיות לבדו במשך זמן רב מדי. רובנו נטה להסכים לכך, אולם אלו מאתנו אשר ניהלו ארגון או חברה במהלך חייהם, יודעים כי תפקיד המנכ״ל יכול להיות לעתים תפקיד בודד ביותר. בצמתי ההחלטה החשובים, בבחינת שורת הרווח וההפסד, האחריות להצלחה או לכישלון מוטלת בסופו של דבר, על כתפי המנכ״ל.
ליווי מנהלים

ליווי מנהלים – מסע משותף להצלחה

כמנהל בעבר ובהווה, אשר עבר תפקידי ניהול וקבלת החלטות בדרגים שונים ובארגונים שונים, אני מכיר את המורכבות של תפקיד המנכ״ל ומורכבות תהליכי קבלת ההחלטות אותן הוא מתבקש לקבל. מסיבה זו,  ליווי מנהלים הנו אחד מפעילויות הליבה של ״אלדר יועצים״. עבורי, המהות של תהליך הליווי הניהולי הנה לתת למנהל הארגון כלים אשר יאפשרו לו לפתח את כישורי הניהול שלו ובסופו של דבר,  לייעל תהליכים בארגון ולקבל החלטות עסקיות נכונות יותר.

המנהל כקברניט

אם נדמה חברה או ארגון לספינה, הרי ברור מאליו כי המנכ״ל הוא הקברניט. תפקידו לקבוע את נתיב השיט, לשמש דוגמא אישית לצוות המלחים, לעמוד בקור רוח מול סערות וסופות על מנת שהספינה לא תטבע ולא להפוך לשאנן כאשר הים רגוע. זהו תפקיד מאתגר, תובעני ולעתים גם כפוי טובה, אולם בסופו של דבר הוא אמור להיות מספק מאוד ולהעניק תחושת הגשמה אישית ומקצועית.

קברניט הספינה זקוק למפות, מצפן ואמצעי ניווט נוספים על מנת שיוכל לכוון את הספינה אל היעד הנכון. כך גם המנהל זקוק לכלים ניהוליים כגון מערכות מידע, מודיעין עסקי, מערכות פיננסיות ועוד. אולם, ישנו ״תבלין״ אשר לא ניתן לרכוש דרך אמצעים חיצוניים. זהו כושר המנהיגות וחוכמת הניווט, אשר בסופו של דבר מאפשרים לבחור בדרך הנכונה בצומת, להימנע מקיפאון ודריכה במקום ולדעת להתכונן למציאות סוערת ומשתנה.

בשביל לעזור למנהל לרקוח, לרכוש ולשמר את "התבלין" הזה, נכנס לתמונה היועץ הניהולי.

תפקיד היועץ

כיועץ ומנטור עסקי וניהולי, אני מלווה מנכ״לים ומנהלים בכירים בתהליך אשר מוביל אל המטרות הבאות:

  • עבודה משותפת למציאת הפתרון הטוב ביותר לאתגר עסקי או ניהולי קיים, לעיתים בוער, אשר יש לו השפעה מהותית על העסק.
  • שיקוף מלא וכנה של אופי הניהול הקיים, כך שהמנהל יוכל לראות את עצמו ללא משוא פנים ולהתמודד הן עם מעלותיו והן עם האתגרים בתפקידו.
  • הרחבת הכלים הניהוליים והכישורים האישיים אשר יאפשרו למנהל לקבל החלטות טובות יותר בעתיד ולהתמודד בצורה מוצלחת יותר עם אתגרים ניהוליים ובין אישיים.
  • ביסוס אסטרטגיה ניהולית ועסקית אשר תוביל את הארגון להצלחה עסקית.

ליווי מנהלים הנו תהליך אישי אשר שם את המנהל במרכז. בדרך כלל, התהליך מורכב מסדרה של פגישות, במהלכן אנו מנתחים את האתגרים הקיימים ובונים סט של משימות אותן צריך להשלים מפגישה לפגישה.  אנו מזהים יחד את נקודות הכאב וההצלחה של המנהל, מזהים את  צמתי ההחלטות העומדים בפניו ואת התהליכים אותם ניתן לשפר ולייעל.

בניית כימיה משותפת בין היועץ הניהולי למנהל

התהליך המשותף שלי ושל המנהל אותו אני מלווה, מאופיין בתקשורת שוטפת ופתוחה ודורש ממני לקרוא את התמונה העסקית והאישית בה הוא פועל. בפגישות העבודה שלנו, אנו קובעים יעדים מדידים, עוקבים אחריהם ובונים מפת דרכים ברורה וברת ביצוע לתהליך שיפור המצב הקיים והרחבת מיומנויות הניהול הנדרשות להצלחה. בבסיס העבודה המשותפת שלנו עומדת הכימיה ביננו – זו המאפשרת לנו לדבר בגובה העיניים, לשים את האמת על השולחן ולא לפחד להתמודד עם בעיות שלעתים, מנהלים מעדיפים לדחוק הצידה או להתעלם מהן.

בשנותי כמנטור עסקי, עבדתי עם מנהלים רבים מתחומי עיסוק רבים ומגוונים במשק. כל מנהל הנו עולם ומלואו הדורש תשומת לב מרבית. זהו הסיפוק המקצועי שלי – ההצלחה לבנות כל פעם מחדש מול כל לקוח את החיבור האישי המתחייב בעבודת צוות ולראות כיצד התהליך מקבל צורה ומתפתח לכיוון אותו תיכננו.

ליווי מנהלים הנו תהליך משמעותי, עמוק ותובעני. הוא דורש מהמנהל להתבונן מקרוב בנקודות החולשה שלו וללמוד לפרגן לעצמו על נקודות החוזק. התהליך מחייב מתן אמון ביועץ וביכולותיו כדי להצליח לעבור תהליך משותף. זהו תהליך אשר מחולל שינוי משמעותי!

לכל מסע יש נקודת התחלה. המסע שלנו יתחיל בשיחת טלפון – אני ממתין לשמוע ממך.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן