ניהול עסק במשבר

ניהול עסק הוא עניין לא פשוט כלל. קשיים רבים מהווים חלק משגרת היומיום של בעלי עסקים וחברות ולרוב העיקרי שבהם הוא הנושא הפיננסי. חשוב לדעת שישנם מספר צעדים אשר ניתן לבצע לטובת שיפור המצב הפיננסי בעסק. על כך במאמרה הבא.
ייעוץ תפעולי

בעלי חברות ועסקים יעידו שזה כלל לא פשוט לנהל עסק בישראל, התחרות בכל ענפי המשק היא גבוהה מאוד, וחלק גדול מהחברות נאלץ להתמודד עם יבוא מוצרים או שירותים מחו"ל, על כך אפשר להוסיף גם קשיים בירוקרטיים עצומים והמצב הבטחוני הרעוע אשר מקשה על ענפים רבים (תיירות, תעופה, חקלאות, בנייה ועוד); כך שתכנון העתיד הקרוב ובניית אסטרטגיה לטווח הרחוק הופכים להיות כמעט בלתי אפשריים.

כמעט ולא קיימים בעלי חברות אשר לא נתקלו בשלב כלשהו במשבר כלשהו במפעל חייהם. במרבית המקרים, המשבר הוא פיננסי אך לעתים יש גם צורך להתמודד עם משברים בתחום המשפטי, האנושי (בעיות בין העובדים, מריבות שותפים וכו'), פגיעה במוניטין של החברה ועוד.

מה מומלץ לעשות בשעת ניהול עסק במשבר?

העצה החשובה ביותר היא לא לטמון את הראש בחול.

לא פעם, בעלי עסקים רואים את מפעל חייהם קורס מול עיניהם ולא מצליחים להתגבר על הפחד מפני העתיד. החרדה היא פעמים רבות חמורה הרבה יותר מהמצב האמיתי ולפעמים באמצעות צעדים פשוטים ויעילים ניתן להחזיר את העסק לנתיב הנכון. כדאי מאוד לקבל ייעוץ ועזרה מחברה שמתמחה בניהול משברים. לעתים יש חשש מהוצאה כספית נוספת אך חשוב לזכור שצעד זה הוא שיכול להביא להבראה וליציאה לדרך חדשה של החברה. יש לשים לב לתמרורי האזהרה ולפנות לתמיכה ועזרה לפני שהמצב נהיה בלתי הפיך.

מהם הצעדים הכלכליים שניתן לעשות על מנת לשפר את המצב הפיננסי של העסק?

  • הגשת בקשה לדחיית החזרי ההלוואות מהבנק – ניתן לבקש ארכה לדחייה של התשלומים במספר חודשים או לבקש לאחד הלוואות ולפרוס אותן לפרק זמן ארוך יותר.
  • תשלומים לספקים – במידה ואתם לא עושים את זה באופן קבוע, בקשו מהספקים דחייה או פריסה של התשלומים.
  • בניית תוכנית שיווק – האם יש לכם מוצרים שמניבים יותר רווחים? – התמקדו בהם, האם יש מוצרים איכותיים שלא חשפתם ללקוחות? – עכשיו, זה הזמן.
  • הכנסת שותפים – זה לא פשוט למצוא שותף דווקא בשעת משבר, אך יש יזמים המבינים את הפוטנציאל של העסק וישמחו להיכנס כשותפים דווקא כאשר המחיר הינו נמוך באופן יחסי.
  • בניית תזרים מזומנים – בדיקה מדוקדקת של ההוצאות וההכנסות, ובחינת המקומות בהם ניתן לקצץ ולהפחית עלויות.

 

אנחנו ב'אלדר יועצים' יודעים לאבחן את העסק ולהתאים לו את הפתרונות הנכונים, המדויקים והמתאימים ביותר.

'אלדר יועצים' מתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי, אסטרטגי, ניהולי ופיננסי, מתמחים במתן ליווי עסקי לעמותות וחברות, לעסקים קטנים ובינוניים. אנו מציעים גם שירותי מנטורינג עסקי וניהולי, הרצאות, סדנאות ופגישות הדרכה.

אנו מעניקים ללקוחותינו, כלים פשוטים, מדויקים ומקצועיים המתאימים בדיוק לצרכים שלהם. אנו מחויבים לתוצאות.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על ניהול עסק במשבר, אתם מוזמנים להתקשר לנייד  052-3588322 או למשרד 072-2616363 או ליצור קשר כאן.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן