יועץ עסקי מומלץ

במציאות המשתנה של היום, שימוש בגורם חיצוני לשיפור הפעילות העסקית שכיח למדי. חברות ומנהלים רבים משתמשים במאמנים ויועצים ככלי עזר יומיומי לטובת קידום האינטרסים העסקיים שלהם. מה הופך מאמן עסקי למקצוען אמיתי? כיצד יש לבחור יועץ מתאים עבורכם? ועל מי נכון וכדאי לסמוך? – על כל זאת ועוד במאמר הבא.
יועץ עסקי מומלץ

כאשר אתם מקימים עסק או חברה, אתם נתקלים כל העת בצמתים. בהם יש להכריע, האם כדאי לפנות ימינה או שמאלה? האם לעצור לבחון ואז לקבל החלטה או להמשיך לנוע במהירות? פעמים רבות אלו החלטות פשוטות, אך לא פעם אתם מרגישים שאתם נמצאים לבד בצריח. אין לכם עם מי להתייעץ כדי שייתן לכם תובנות נוספת על הסיטואציה. מנהלים רבים (בעיקר בעסקים קטנים ובינונים) חשים שהם נאלצים להתמודד עם כל חובות הניהול לבדם. זהו משא לא פשוט שפעמים רבות הופך להיות לנטל קשה מנשוא.

על מנת לתת למנהל פרספקטיבה מעט שונה ורחבה יותר, המגיעה מראייה אובייקטיבית אליה נלווה ניסיון. כדאי למנהל החברה או בעל העסק לקבל את עזרתו של מאמן אישי לעסקים. המטרה של מאמן עסקי היא לעזור לבעל העסק להגיע להחלטות נכונות עבור החברה, לעזור לו להביא את העסק לתוצאות מיטביות. לאורך זמן ולסייע בניהולם והפעלתם של העובדים בצורה ברורה ופשוטה. אחד התפקידים החשבים של יועץ עסקי מומלץ היא לדעת לכוון את המנהל במצבים של משבר, שינוי, או התרחבות העסק. מאמן עסקי יסייע להפיכת העסק לגמיש יותר לשינויים ויעזור להתמודד ברגעי משבר אלו.

מה הופך מאמן עסקי, למאמן עסקי מקצוען שמשיג תוצאות בשטח? איך מוצאים מאמן עסקי מומלץ?

זאת תשובה מורכבת ולא פשוטה. לצערנו, תחום היועצים העסקיים פרוץ למדי וקיימים בו הרבה מאמנים חסרי ניסיון מקצועי אמיתי או ידע כלכלי. ידע הדרוש על מנת לתת ראייה פיננסית רחבה של העסק ובאמת להביא ערך מוסף לעסק שלכם. אם אתם מחפשים יועצים עסקיים מומלצים, כדאי לפני שמתחילים את התהליך להכיר את הרקורד העסקי שלהם. לשמוע על הלקוחות ועל ההצלחות, וגם כמובן על הכישלונות. אל תהססו לבקש המלצות מבעלי עסקים אשר עוברים או עברו את אותו תהליך. המלצות מבעלי חברות זאת הדרך הטובה ביותר לדעת האם היועץ העסקי אכן יכול להביא אתכם להשגת התוצאות המקוות וללוות את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

5 נקודות חשובות לבחינה טרם בחירת היועץ:

  1. חפש מישהו עם רקורד מוכח של הצלחה בייעוץ. אתם רוצים יועץ עסקי שהיה שם, שניהל אנשים, שהיה בתפקידי מפתח כמו חשב, מנהל כספים או מנכ"ל. הבעיה במרבית היועצים הם שבעבר לא יצא להם לנהל בצורה נרחבת. לכן אמנם יש להם ניסיון בייעוץ אבל אין להם ניסיון ניהולי הלכה למעשה. דוגמא ספציפית יכולה להיות ב-2015, תהליך הייעוץ העסקי סייע לחברה להחליף מערכת ERP מתוך ניסיון פרקטי בהחלפת מערכת. להמליץ על מערכת ניהול מתקדמת התואמת לצרכי החברה, לא מספיק ניסיון בייעוץ עסקי אלא יש צורך בניסיון מעשי. כתוצאה מכך, החברה הפכה להיות יכולה להפעיל בצורה יעילה את התפעול והרכש והעבודה מול הספקים.
  2. ודא שליועץ יש ניסיון בענף הספציפי שלך או בענפים משיקים. היועץ העסקי צריך ניסיון / קשר כלשהו או חיבור לתחום שלך. זה יכול להיות בתחום הכספים, השיווק, הניהול, התחום המשפטי או כל כיוון אחר. אבל יועץ עסקי מתחום התמחות שאינו קשור כלל, עלול שלא לייצר הצלחה. לדוגמא יועץ עסקי מתחום השיווק הדיגיטלי שייתן ייעוץ לחברה תשתיות לאומיות בתחום הלובינג לממשלה.
  3. חפש מישהו שהוא מתקשר טוב ויכול לבטא בצורה ברורה את הבידול, האסטרטגיות וההמלצות שלו. הקליק והחיבור הראשוני הוא קריטי להצלחת התהליך. בתוך כך גם תהליך התקשורת של היועץ העסקי מול הלקוח, היכולת שלו להוות מעין מנטור. בשביל להעביר את המסרים בצורה משכנעת, מגובה בנתונים. עם דוגמאות מהמציאות (כאלה שידברו אל הלקוח) ומתוך ניסיון פרקטי.
  4. חפש המלצות מעמיתים מהימנים, לקוחות או ספקים. אם יש לך קולגות או בעלי עסקים אחרים שאתה סומך עליהם ויכול לקבל מהם המלצה מעמיקה. ויש לך ביטחון שהם יעבדו טוב גם בתחום שלך, אז זה בהחלט כיוון טוב, חשוב רק לקחת בחשבון שמה שעבד לעמיתים, לא בהכרח יעבוד ברמה האישית גם אצלך.
  5. אל תחששו לבקש הפניות ולשוחח איתם. כדי לקבל תחושה על עבודתו של היועץ בעבר. אם מצאתם יועץ עסקי שלא דרך פה לאוזן, חשוב לקחת בחשבון שאין מה להתבייש ולחפש ביקורות באינטרנט, לבחון האם יש לו דף המציג לקוחות והמלצות ולבחון אותן. 

           

מה כדאי שיהיה בארגז הכלים של יועץ עסקי מומלץ?

  • ייעוץ פיננסי. חשוב שלמאמן תהיה השכלה באחד מתחומי הכלכלה (רואה חשבון, כלכלן וכו')
  • ייעוץ שיווקי. היועץ העסקי חייב לדעת לבנות תוכנית שיווקית ולהסביר כיצד אפשר לממש אותה באמצעים שיש החברה.
  • ייעוץ ניהולי . האם המאמן ניהל בעבר חברות או מפעלים? מי שכבר ניהל בעבר יבין טוב יותר את הקשיים שלכם ויוכל לתת את הייעוץ המתאים.
  • ליווי עסקי. ייעוץ עסקי זאת התחייבות וריצה למרחקים ארוכים. המאמן העסקי צריך לתת לכם ליווי ותמיכה לאורך זמן ולדעת להיות מכיל וקשוב אליכם.

מהם השלבים בעבודה עם מאמן עסקי?

השלב הראשון הוא פגישת היכרות בה בודקים שיש כימיה בין הצדדים. לאחר חתימת הסכם העבודה, היועץ העסקי מאבחן ביחד איתכם ולומד לעומק את העסק לפרטי פרטים. השלב השלישי הוא התווית תוכנית פעולה מסודרת.

עכשיו אפשר להתחיל בתהליך הליווי והייעוץ לפי צרכי העסק.

אנחנו ב'אלדר יועצים' יודעים לאבחן את העסק ולהתאים לו את הפתרונות הנכונים, המדויקים והמתאימים ביותר. 'אלדר יועצים' מתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי, אסטרטגי, ניהולי ופיננסי. אנחנו, מתמחים במתן ייעוץ עסקי לעמותות וחברות, ולעסקים קטנים ובינוניים. כמו כן, אנו מציעים שירותי מנטורינג,  ליווי עסקי, ייעוץ עסקי, הרצאות, סדנאות ופגישות הדרכה.

אנו מעניקים ללקוחותינו, כלים פשוטים, מדויקים ומקצועיים המתאימים בדיוק לצרכים שלהם. אנו מחויבים לתוצאות.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על מאמן אישי לעסקים, אתם מוזמנים להתקשר לטלפון נייד 052-3588322 או למשרד 072-2616363 או ליצור קשר כאן.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן