אימון עסקי לעסקים

השימוש במושגים "אימון אישי", "אימון עסקי" ודומיהם הפכו לחלק משגרת היומיום בתחום ניהול העסקים. מדובר בשמות קוד, או יותר נכון בתהליכים, שמטרתם לקדם את העסק ולשמור על ציר הפיתוח הבטוח והנכון. עם זאת, בבחירת סוג התהליך, הגורם החיצוני המסייע והמסגרת המתאימה ישנן מספר נקודות שחשוב לשים אליהן לב. כיצד נבטיח את התהליך האפקטיבי ביותר? זאת ועוד, במאמר הבא.
אימון עסקי לעסקים

אימון אישי ועסקי מסייע לבעלי עסקים וחברות לקדם אותם בדרך להצלחה עסקית ואישית. לא מעט אנשי עסקים מוצאים את עצמם לבד בצמתי החלטות ומחפשים הדרכה והכוונה לפיתוח העסק ולעקיפת המכשולים הניצבים בדרך. מאמן אישי או מנטור יכולים להעניק מניסיונם העשיר להוביל את המתאמן קדימה וביחד עמו לשפר את תוצאות העסקים על ידי הצבת מטרות ויעדים.

אימון עסקי אישי

העולם האישי והעסקי אינם מופרדים אחד מהשני, אלא משולבים זה בזה. גם במישור האישי וגם בעסקי יש אתגרים רבים ושונים, חשוב להבין מהם המכשולים שמציבים החיים האישיים בפן בעסקי וכיצד משפיע העסק על חיינו האישיים – האם הוא גורם לקשיים, מעמסה או לתחושת סיפוק והנאה.

מהם שלבי אימון אישי עסקי?

 • היכרות – פגישת היכרות אישית, בה מרגישים שני הצדדים האם יש כימיה ביניהם שיכולה להוביל לאמון מלא ובטחון.
 • הגדרת משימות ומטרות למתאמן.
 • הבנת החסמים המונעים הגעה למטרה.
 • בחינה והכרת כלים מעשיים שעוזרים לבצע שינויים.
 • בניית תוכנית לטווח הקצר והארוך.
 • ליווי אישי למשך תקופה.

 

אימון אישי לעסקים – מה חשוב לחפש במאמן?

 • ניסיון – חשוב שהמאמן האישי (מנטור), יהיה בעל ניסיון מוכח מהעולם הניהולי והעסקי.
 • ידע – הבנה בתחומי הייעוץ השונים: ייעוץ ניהולי, ייעוץ אסטרטגי, ייעוץ עסקי וייעוץ פיננסי.
 • לקוחות והמלצות – לפני שבוחרים מאמן, חשוב מאוד לשמוע מאנשי עסקים וממנהלים אחרים שעברו תהליך אימון וליווי עסקי, המלצות לגבי החוויה שהם עברו.
 • תואר אקדמי – מאמן אישי, יכול להיות בוגר של מקצועות רבים: רואה חשבון, עורך דין, מהנדס תעשייה ועוד. כיום, תואר אקדמאי הוא סטנדרט וחשוב לדעת שהמאמן למד בצורה מסודרת באוניברסיטה או במכללה.
 • רבגוניות – ככל שליועץ יש ידע נרחב, בתחומים רבים הקשורים לפעילות העסקית שלכם, סביר להניח שעצותיו יהיו מועילות יותר.

 

מה החשיבות של אימון לעסקים?

אחת הסיבות העיקריות לכישלון עסקי היא חוסר הכוונה וידע ניהולי. בעלי עסקים רבים התחילו את דרכם ללא תוכנית עסקית מסודרת ופשוט פתחו חברה ללא ניסיון והבנה בעולם העסקי המורכב. לאחר תקופה מסוימת הם מגלים שהעולם העסקי הינו תחרותי, מורכב ודינמי ממה שהם חשבו ודמיינו. המפגש הזה עם המציאות גורם לבעלי עסקים להבין שהם צריכים למצוא דמות אשר תעניק להם ידע, ניסיון ותמיכה ותוכל לעזור להם להוביל את החיים האישיים והעסקיים לחוף מבטחים. בעזרת אימון וליווי עסקי ניתן יהיה לסמן מטרות, להציב יעדים ולהגיע אליהם באמצעות כלים ושיטות עבודה שונות.

 

מתי תהליך אימון אישי ועסקי מצליח?

תהליך אימון אישי נחשב ליעיל כאשר הוא מביא לידי ביטוי באופן אופטימאלי את היכולות של המתאמן ומוביל לתוצאות הרצויות. בתהליך העבודה נוצר קישור בין פעולות ההווה לחזון האישי, הבנת החסמים, שימוש בכלי חשיבה, שימוש במשאבים שונים הקיימים בחייו של המתאמן, השאלת יכולות מתחומים אחרים של המתאמן לתחום העסקי, בניית כלים בתקשורת הבין אישית, מתן כלים לעבודה כלכלית, רגשית ועוד.

ב'אלדר יועצים' יודעים לאבחן את הבעיות הניהוליות ולהתאים להן את הפתרונות הנכונים, המדויקים והמתאימים ביותר. 'אלדר יועצים' מתמחה במתן שירותי ייעוץ עסקי, אסטרטגי, ניהולי ופיננסי. אנחנו מתמחים במתן ייעוץ ארגוני ניהולי לעמותות וחברות, ולעסקים קטנים ובינוניים, כמו כן אנו מציעים שירותי ניהול קריירה, מנטורינג, ליווי עסקי, ייעוץ עסקי ופגישות הדרכה.

אנו מעניקים ללקוחותינו, כלים פשוטים, מדויקים ומקצועיים המתאימים בדיוק לצרכים שלהם. אנו מחויבים לתוצאות שלכם. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על אימון אישי ועסקי, אתם מוזמנים להתקשר לטלפון נייד: 052-3588322 או למשרד: 072-2616363 או פשוט ליצור קשר כאן.

לקבלת עצה או לקביעת פגישת היכרות, צרו קשר!

אודות אלדר יועצים

אנו, באלדר יועצים, מומחים במתן ייעוץ עסקי לעסקים קטנים ובינוניים, עמותות וחברות, באמצעות פתרונות עסקיים וכלים מקצועיים שיאפשרו לכם להצליח בעתיד ללא עזרתנו…
עוד אודותינו

קטגוריות

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן